KONSTRUKCJE DREWNIANE

Witamy serdecznie wszystkich odwiedzających naszą  stronę internetową !!!

Szczerze zachęcamy do żeglowania po zakładkach tematycznych a także do bliższego zapoznania się z historią naszej firmy.

O firmie

Firma AGROBUD-Wiązary z Bielska-Białej projektuje, wykonuje oraz montuje prefabrykowane konstrukcje z litego drewna łączone płytkami kolczastymi w oparciu o technologię firmy BOVA.

Zastosowanie stalowych płytek kolczastych jako łączników pozwala na przenoszenie dużych obciążeń przez stosunkowo małe powierzchnie złącza, nie osłabiając przy tym przekroju drewna w miejscach połączenia.

Każdy element wykonany jest z drewna suszonego (wilgotność 18%), czterostronnie struganego, klasyfikowanego jako C24, zabezpieczonego przed działaniem grzybów i owadów oraz przeciwogniowo do stanu NRO.

Stosowanie tego typu materiałów zapewnia ich optymalne zużycie bez narażania klienta na koszty niepotrzebnego „przewymiarowania” produktu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu firma AGROBUD-Wiązary z Bielska-Białej wykonuje konstrukcje dachowe z wiązarów kratowych o rozpiętości do 30 m bez podpór pośrednich.

Obliczenia inżynierskie wykonywae są na podstawie akualnie obowiązaujących norm za pomocą licencjonowanego na Polskę programu TRUSS4 firmy FINE.

Produkcja elementów prefabrykowanych odbywa się za pomocą maszyn zintegrowanych z programem, takich jak piły sterowane numerycznie i prasy hydrauliczne, co pozwala uzyskać najlepszą jakość produktu.

Wykorzystane materiały oraz rozwiązania posiadają dokumenty gwarantujące poprawność ich zastosowania (certyfikaty, deklaracje zgodności, aprobaty techniczne, atesty).

Potwierdzeniem wysokiego standardu jakości jest Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji nr 1020-CPD-070042004 upoważniający firmę AGROBUD-Wiązary z Bielska-Białej do znakowania prefabrykowanych drewnianych elementów konstrukcyjnych łączonych płytkami kolczastymi znakiem CE. Certyfikat zaświadcza, że producent spełnia wszystkie wymagania dotyczące oceny zgodności a produkowany wyrób budowlany posiada właściwości opisane w europejskiej normie EN 14250:2010.

 
 
Polityka prywatności i cookies